drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Rockeři by za prezidenta USA volili frontmana Green Day

Rockeři by za prezidenta USA volili frontmana Green Day

Když na serveru rock.com probíhala anketa o prezidenta USA, byl jím zvolen frontman Green Day Billie Joe Armstrong. Ten už jako čtrnáctiletý založil svoji první kapelu a již přes 20 let působí v tomto spolku z Californie.

Když v roce 1987 Billie Joe zakládal se svým kamarádem ze sousedství, Mikem Dirntem kapelu Sladkých děti (Sweet Children), asi ho ani nenapadlo, že s tímto budoucím basistou vydrží v jedné skupině před 20 let. Jejich začátky byli ve znamení rozmáhající se vlny punkrocku v USA. Tehdy ještě nepochopeni odrazovali několika desítkové publikum po půl hodině hraní. V té době hráli však Sweet Children poněkud agresivnější formu punkrocku, která měla blíže ke své punkové části, proto byli některými dospělými zatracováni a oblibu získávali především u teenagerů.

Když Mika a Billieaho vyhodili ze školy, bylo to jejich netušené vítězství. Potkali díky tomu nového bubeníka, který nahradil právě odejitého Ala Sobranteho. Podle Billieaho hlášky a „krásným, dlouhým prohuleným dnu“ si začali říkat Green Day. Po prvním nevydařeném albu, které se skládalo z několika starších nahrávek, nastává zlom v roce 1994. Tehdy vydávají desku Dookie, z které se za nedlouho stane deska platinová. Dostávají se tak do podvědomí celosvětové punkové scény a jejich příští alba jsou velice očekávána. Dookie následují alba s jednoslovnými názvy Insomniac, Nimrod a Warning. Svoje prví „best of“ album si odbyli Green day v roce 2001, kde tento výběr nazvaly International Superhits. Dosud nevydané skladby pak byly zformovány do kousku jménem Shenanigans, po kterém už následovalo dosud nejúspěšnější album Green Day – American Idiot. V tom se kapela strefuje do americké vlády a tyto písně bourají hitparády.

Green day se už na svých turné také objevili v České republice. Po čtyřech letech je naplánován opět další návrat do Prahy a to na 29. června 2010, kdy vystoupí na Holešovickém výstavišti.


Přidáno 17.04.2010
Přečteno 2946 krát


Do lázní na Slovensko, třeba do Piešťan

Do

Půjčovat si před výplatou už nemusíte od souseda

Půjčovat

Na pěkné spodní prádlo se už nemusejí stát fronty

Na

Několik typů na lepší a bezpečnější opalování

Několik

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz