drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Rockeři by za prezidenta USA volili frontmana Green Day

Rockeři by za prezidenta USA volili frontmana Green Day

Když na serveru rock.com probíhala anketa o prezidenta USA, byl jím zvolen frontman Green Day Billie Joe Armstrong. Ten už jako čtrnáctiletý založil svoji první kapelu a již přes 20 let působí v tomto spolku z Californie.

Když v roce 1987 Billie Joe zakládal se svým kamarádem ze sousedství, Mikem Dirntem kapelu Sladkých děti (Sweet Children), asi ho ani nenapadlo, že s tímto budoucím basistou vydrží v jedné skupině před 20 let. Jejich začátky byli ve znamení rozmáhající se vlny punkrocku v USA. Tehdy ještě nepochopeni odrazovali několika desítkové publikum po půl hodině hraní. V té době hráli však Sweet Children poněkud agresivnější formu punkrocku, která měla blíže ke své punkové části, proto byli některými dospělými zatracováni a oblibu získávali především u teenagerů.

Když Mika a Billieaho vyhodili ze školy, bylo to jejich netušené vítězství. Potkali díky tomu nového bubeníka, který nahradil právě odejitého Ala Sobranteho. Podle Billieaho hlášky a „krásným, dlouhým prohuleným dnu“ si začali říkat Green Day. Po prvním nevydařeném albu, které se skládalo z několika starších nahrávek, nastává zlom v roce 1994. Tehdy vydávají desku Dookie, z které se za nedlouho stane deska platinová. Dostávají se tak do podvědomí celosvětové punkové scény a jejich příští alba jsou velice očekávána. Dookie následují alba s jednoslovnými názvy Insomniac, Nimrod a Warning. Svoje prví „best of“ album si odbyli Green day v roce 2001, kde tento výběr nazvaly International Superhits. Dosud nevydané skladby pak byly zformovány do kousku jménem Shenanigans, po kterém už následovalo dosud nejúspěšnější album Green Day – American Idiot. V tom se kapela strefuje do americké vlády a tyto písně bourají hitparády.

Green day se už na svých turné také objevili v České republice. Po čtyřech letech je naplánován opět další návrat do Prahy a to na 29. června 2010, kdy vystoupí na Holešovickém výstavišti.


Přidáno 17.04.2010
Přečteno 3024 krát


Liposukce. Revoluce v hubnutí nebo mrzačení těla?

Liposukce.

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

Pojeďte si odpočinout do beskydského ráje

Pojeďte

Homeopatika. Účinná léčba nebo placebo?

Homeopatika.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz