drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Statisticky vzato, hrad Křivoklát brzy lehne popelem

Statisticky vzato, hrad Křivoklát brzy lehne popelem

Je to tak. Hrad Křivoklát, který je dominantou rakovnického okresu ve středních Čechách, čeká dle statistických údajů v nejbližších letech ničivý požár. Touto zkouškou prochází každých 200 let a tato doba se právě blíží.

Poprvé vyhořel hrad Křivoklát v roce 1422, tedy přibližně 200 let po tom, co o něm padla v historických pramenech první zmínka.

Další požár, který hrad Křivoklát téměř úplně zničil, přišel v roce 1597, tedy téměř po dalších dvou stech letech.

Náš tip: Turisticky Atlas

Další daň si živel vybral v roce 1826. Statisticky vzato je tedy velmi pravděpodobné, že Křivoklát postihne požár během několika následujících let. Jsou to ovšem jen statistická čísla.

Hrad Křivoklát se zatím těší velké oblibě a není se čemu divit. Je opravdovou chloubou okresu Rakovník, středočeského kraje i celé České republiky.

Jak už bylo zmíněno, hrad Křivoklát vznikl někdy ve 13. století a to na místě staršího raněstředověkého hradu, o kterém jsou v historických pramenech zmínky už z roku 1190.

Zajímavostí je, že na hradě Křivoklát prožil téměř celé své dětství velký český panovník Karel IV. Tehdy se pochopitelně jmenoval ještě Václav. Na hradě Křivoklát se také narodila jeho dcera Markéta. Často zde pobýval i další významný český panovník Václav IV. Stejně jako Karel dával pak přednost spíše Karlštejnu i Václav si našel oblíbenější místo. Tím pro něj byl hrad Točník.

Navštivte hrad Krivoklát ve Středočeským kraji.


Přidáno 18.04.2010
Přečteno 2581 krát


Úloha hudebních CD v době internetu

Úloha

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice

Luxusní a ekologické byty pro každého

Luxusní

Jak zahnat nudu? Zahrajte si online hru

Jak

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz