drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Staráme se o zuby, kůži i vlasy. Na oči zapomínáme

Staráme se o zuby, kůži i vlasy. Na oči zapomínáme

Každý z nás chodí k zubaři, staráme se o své vlasy a nedáme dopustit na svou pokožku ani své nehty. Na jednu velmi důležitou věc ale zapomínáme. Touto věcí jsou naše oči. Starost o tento veledůležitý orgán naprosto zanedbáváme.

Pro krásu prostě lidé udělají cokoli. Bolest zubů a návštěva zubaře s tím, že jsme něco zanedbali a čeká nás bolestivý zákrok je dostatečným strašákem abychom se o zuby řádně starali. Na co ale zapomínáme je náš zrak, tedy péči o naše oči.

Přitom oči jsou zcela určitě důležitější než hladká pokožka či lesklé nelámavé vlasy a krásně zaoblené nehty. Jenže na oči si nevidíme a nejsou to, co na nás lidé vidí a hodnotí nás podle toho. Ono klišé v podobě věty „ty máš krásné oči“ už snad nepoužívá ani ten největší romantik.

Náš tip: DobréOči.cz

Oči prostě nejsou pro krásu. Oči jsou pro to, abychom jimi dobře viděli. Bereme to jako samozřejmost a očím dáváme nevědomky pořádně zabrat. Umělé osvětlení v práci, zářivky doma, prach v ulicích, počítač, televize a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho.

O tom, jak pečovat o své oči se nikde nedočteme a média očím žádnou velkou pozornost také nevěnují. Spíše se bojíme prasečí chřipky a nemoci šílených krav než abychom se obávali o zdraví svých očí a o to, jak dobře vidíme a zda nám nehrozí nebezpečí, že v budoucnu přestaneme vidět úplně.

Toto povídání není o rozdávání rad o tom, jak o svůj zrak pečovat. Je spíše pro zamyšlení. Kdy naposledy jste udělali něco pro své oči? S péči o zrak můžete začít hned teď.


Přidáno 19.04.2010
Přečteno 2813 krát


Ženy a internet. Navzájem si radí, čtou a diskutují

Ženy

Vyberte si své
nové bydlení

Vybertenové bydlení>

Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Kvalitní

Politici bojují o přízeň lidí na facebooku

Politici

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz