drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Oprašte své grily, sezóna zahradního grilování začíná

Oprašte své grily, sezóna zahradního grilování začíná

Zahradní grilování už dávno není jen doménou nabubřených amerických rodin z předměstí. Zahradní grilování proniklo i do Evropy a Česko se v tomto ohledu stalo doslova velmocí.

Grilování patří prostě na téměř každou českou zahradu. Je hezké sledovat, jak takové typicky české grilování vypadá. Na první pohled se zdá, že zahradní grilování v česku je doménou především mužů. Ti stojí za zahradním grilem pečlivě otáčejí maso a rozdávají jej hrdě svým hostům.

Náš tip: Plynové zahradní grily Weber

Muži jsou také těmi, kdo pod zahradní gril přikládají a starají se o něj. Jsou to oni, kdo o nákupu grilu rozhodují. Tím ale jejich práce většinou končí. Tedy kromě toho, že jsou to opět muži, kdo sklidí slávu a pochvaly strávníků, kteří si na jimi upečeném mase pochutnají. Kdo ale stojí za jejich slávou jsou jejich ženy. Na nich je příprava masa před grilováním. Ženy maso nakupují, naloží jej, okoření, připraví pečivo, dresingy, omáčky i saláty.

Ženy před grilováním mimo to připraví nádobí, nakoupí a nalijí nápoje či se postarají o posezení hostů. I o tom je totiž zahradní grilování. Není to pouze o tom, jaký gril koupit a jak se tvářit při otáčení masa a jeho vydávání. Tím vlastně ani grilování nekončí. Tedy pro muže ano. Pro ženy to ale konec rozhodně není.

Po grilování zůstává spousty špinavého nádobí. To musí někdo odnést, umýt a uklidit. I to je většinou práce žen. Na mužích přitom zůstává většinou pouhá údržba grilu. Očistí jej a uloží do garáže a jsou opět připravení na příště, aby mohli sklidit slávu při rozdávání do zlatova ugrilovaného masa.

Jak je to u Vás? Probíhá i u Vás zahradní grilování podobně? Zkuste se pánové zamyslet.


Přidáno 20.04.2010
Přečteno 1253 krát


Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

Chorvatsko: Stále dobrá volba pro dovolenou

Chorvatsko:

Účetní a ekonomické systémy z ověřeného zdroje

Účetní

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz