drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Poznejte ruský klenot jménem Moskva

Poznejte ruský klenot jménem Moskva

Moskva je hlavní městem Ruska. Rozkládá se na ploše 1085 km2 a žije zde přes 10 milionů obyvatel. Je velmi významným evropským městem a centrem politiky, hospodářství, kultury, školství atd.

V Moskvě sídlí všechna ministerstva, významné firmy a také patriarcha ruské pravoslavné církve. Je zde také mnoho zajímavých míst k vidění. A jaké byste si především neměli nechat ujít?

Kreml

Nejzajímavější památkou celé Moskvy je bezpochyby Kreml. Tato dominanta města je z červených pálených cihel a byla vybudovaná v 15. století italskými staviteli. Má celkem 20 věží. V Kremlu dříve sídlili králové, dnes jde o sídlo ruského prezidenta.

Chrám Nanebevzetí Panny Marie

Chrám Nanebevzetí Panny Marie je nejznámějším zdejším kostelem. Najdete na něm velmi zajímavé fresky. Má zde hrob Borid Godunov.

Náš tip: Letenky do Moskvy

Rudé náměstí

Rudé náměstí a Kreml byly roku 1990 prohlášené za světové kulturní dědictví UNESCO. Rudé náměstí představuje nejvýznamnější náměstí Moskvy a najdete ho přímo v centru města. Náměstím se odděluje Kreml od staré obchodní čtvrti Kitaj-gorod. Najdete tu chrám Vasila Blaženého, mauzoleum V.I. Lenina a obchodní dům GUM, který představuje jeden z deseti nejluxusnějších obchodních domů světa.

Výstaviště Všerossijnyj

Toto výstaviště bylo dříve označované jako „Výstaviště hospodářských úspěchů“. Nachází se tu budovy, které byly symbolem Sovětského svazu. Jsou to zemědělské stavby, ale také je tu znázorněná ukázka pokroku, především v technice, např. rakety Soju. Za pozornost rozhodně stojí zdejší nádherné fontány.

Z dalších zajímavý míst si jmenujme ještě chrám sv. Archanděla Michaela, Velký kremelský palác, Car kolokol (160 tun těžký zvon), Treťjakovo galerii atd.

Moskva nabízí mnohé svým turistům. Poznejte i vy její nejzajímavější místa.


Přidáno 22.04.2010
Přečteno 261 krát


Rodinná dovolená v Česku

Rodinná

S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

S

Využijte letních slev na nákup mobilního domu

Využijte

Faraon má hrobku větší než devět fotbalových hřišť

Faraon

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz