drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Hledáte novou sportovních aktivitu? Zkuste zumbu

Hledáte novou sportovních aktivitu? Zkuste zumbu

Chystáte se vrhnout na nějaký sport? Zkoušeli jste běhání, posilovnu či další sportovní aktivity, ale moc vás nenadchly? Chtěli byste zkusit něco, co je zábavné, ale přitom účinné? Pak je tu pro vás zumba. Pojďme si ji více přiblížit.

Zumba je sportem, který ještě u nás nemá příliš vybudovanou tradice, takže je možné, že jste o tomto cvičení ještě nikdy neslyšeli. K nám se zumba dostala teprve v nedávné době. Přesto se stává čím dál oblíbenější a rozrůstají se i kurzy zaměřené na toto cvičení.

Zumba vznikla roku 1999 a své kořeny má v Kolumbii. Filosofií tohoto cvičení je ukázat lidem, že lze cvičit efektivně, ale zároveň bez stresu.

Náš tip: Zumba Havířov

A jak tohoto zumba docílí? Zumba cvičení je formou tance, ale zároveň jde o takový tanec, při kterém zapojujete celé tělo, a tak spalujete kalorie. Kdybychom měli definovat zumbu zjednodušeně jednou větou, můžeme říci, že je to napůl cvičení, napůl tanec. Je-li vašim cíle redukovat váhu, věřte že se zumbou to zvládnete. V cvičení zumba najdete prvky aerobiku, tanečních kroků ze salsy, merengue, mamby, hip hopu atd.

A komu zumbu doporučit? Ocení ji především ti, kteří rádi tancují na párty či na diskotéce. U zumby je princip velmi podobný. S tím rozdílem, že „tancujete/cvičíte“ pod vedením instruktora či instruktorky, kteří vědí jak se pohybovat tak, abyste co nejvíce spalovali kalorie. Zumba je tak ideálním spojením zábavy a cvičení. Průběh cvičení zumba trvá většinou jednu hodinu. Nejdříve se zahřejete cviky a poté vás čeká sestava na pomalejší hudbu. Tuto sestavu mohou tvořit různě složité taneční variace. Hudba se postupně zrychluje. Nejrychlejší je zhruba v polovině cvičení.

Cvičte s úsměvem na rtech. Se zumbou poznáte, že cvičení nemusí být jen dřina.


Přidáno 23.04.2010
Přečteno 2160 krát


iPad představil světu nový směr počítačů

iPad

Módní
trendy

Módní<br trendy>

Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz