drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz

Tiger Woods, golfový mág a notorický sukničkář

Tiger Woods je bezpochyby nejlepším golfistou, který kdy chodil po této planetě. To, čeho většina hráčů nedosáhne za celý život, dokázal už v sedmadvaceti letech. Vydělává miliony a má si své neřesti.

Eldrick „Tiger“ Woods se narodil den před Silvestrem roku 1975 jako jedináček v rodině bývalého poručíka armády Earla Woodse a jeho manželky thajského původu Kultidy. Přezdívku „Tiger“ mu dal otec po svém kamarádovy z armády.

Tiger Woods má talent od Boha. Už v pěti letech hrál golf tak, jak málokterý dospělí amatér. V osmi letech pak vyhrál svůj první juniorský mezinárodní turnaj Optimist International Junior Tounament. Ten vyhrál šestkrát a stal se tak nejúspěšnějším hráčem tohoto turnaje v jeho historii.

První profesionální turnaj odehrál Tiger Woods v šestnácti letech v Los Angeles. Už o dva roky nastoupil do série turnajů PGA Tour. V letech 1992 a 1993 se pravidelně držel na špici a byl vyhlášen nejlepším hráčem roku téměř všemi významnými golfovými časopisy.

Mezi skutečné profesionály vstoupil Tiger v roce 1996, tedy v devatenácti letech a hned ze začátku své profesionální kariéry se mu dařilo skvěle. Už první rok vydělal golfem téměř milion dolarů. Na první místo žebříčku mezi profesionály se Woods dostal po neuvěřitelných 42 týdnech. To mu bylo 21 let a 24 týdnů a stal se tak nejmladší golfovou jedničkou v historii tohoto sportul.

O rok později, tedy v roce 97 vyhrál svůj první major turnaj a to The Masters v americké Augustě. Soupeře deklasoval rozdílem třídy a stanovil nový rekord tohoto turnaje. Týž rok pak vyhrál ještě další tři turnaje.

V roce 1998 se v jeho kariéře nic závratného nestalo. Vyhrál pouze dva turnaje a na třech ze čtyř major turnajů se dostal do první desítky. Pro něj nic závratného, pro ostatní sen Rok na to ale opět zazářil. Na závěr sezóny vyhrál čtyři turnaje v řadě a během roku stanul na špici v osmi případech. Za jediný rok vydělal více než šest a půl milionu dolarů.

Rok 2000. Další fantastická sezóna. Opět osm vítězství a osm umístění v první desítce. Jeho výdělek v tomto roce přesáhl devět milionů dolarů.

Následující rok to bylo ještě lepší. Vyhrál čtvrtý po sobě jdoucí major turnaj a vytvořil tak rekord, kterému se dodnes říká Tiger Slam. Tedy vítěztví US Open, British Open, PGA Championship a The Masters po sobě.

Následující tři roky už nebylo co zlepšovat. Tiger vyhrával a vyhrával. Sezóna 2005 mu vydělala neuvěřitelných 10,6 milionu dolarů.

Jeho závratná kariéra pokračuje. Kromě golfu vydělává miliony na reklamě. Jeho tvář je jasným kasovním trhákem.

Tiger však není jen golfistou. Je i člověkem. I on má své vášně. Jak se ukázalo, jeho velkou vášní jsou ženy. Je posedlý sexem a tato jeho posedlost ho dostala také do pořádného maléru. Bulvár si na něm neuvěřitelně smlsnul. Po autonehodě se totiž ukázalo, že podváděl svou manželku a to v mnoha případech. Rozvodové řízení a neustálý tlaky z vnějšku Tigera z golfového trůnu na čas sesadily a na krátkou dobu to vypadalo, že se na trávník mezi osmnáct jamek nevrátí.

Naštěstí to tak nebylo. Tiger Woods je zpět.