drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Jak prodat dům či byt? Přes realitku nebo inzerci?

Jak prodat dům či byt? Přes realitku nebo inzerci?

Prodej domu či bytu má mnoho úskalí. Na pomoc se prodejcům i kupujícím vydávají desítky a spíše stovky realitních kanceláří. Je ale důležité jejich služeb využívat? Není lepší prodat si dům na vlastní pěst prostřednictvím inzertního realitního portálu?

Smlouva či právní pomoc. To jsou dvě věci, které jsou při prodeji nemovitostí opravdu složité a málokdo se obejde bez pomoci odborníků. Realitní kanceláře toto staví ale na úplně jinou úroveň. Dávají těmto dvěma věcem takovou váhu, že se nestydí účtovat si z prodeje nemovitosti i tři procenta z prodejní ceny. Z milionu tedy kasírují realitní kanceláře třicet tisíc korun. Z prodeje domu za pět milionů pak dostanou neuvěřitelných 150 tisíc.

Takto vysokou provizi odůvodňují ale tím, že právní pomoc při prodeji je jen tím okrajovým. Nejdůležitějším prvkem jejich práce je sehnat správného kupce či prodejce nemovitosti. Tedy hlavně kupce. Jak je to ale ve skutečnosti? Co realitní kanceláře dělají pro to, aby pro dům či byt kupce našly?

Kromě letáků, které končí v odpadkových koších či plakátů za okny bytů či na plotech domů, které mají jen pramalou účinnost, využívají především inzertní portály určené právě pro prodej nemovitostí.

Inzerce realit se tak pro ně stává hlavním prodejním kanálem. Vložit inzerát na prodej nemovitosti je velmi snadné a na většině realitních inzertních portálů je to zdarma. Je otázkou jednoho večera vložit inzerát na prodej domu či bytu na desítky portálů. Výsledek bude stejný, kterého dosáhne realitní kancelář a tím je nalezení kupce pro nemovitost.

Má tento jeden večer strávený u počítače pro vás cenu třech procent vaší nemovitosti? Stojí vám za to platit desítky a někdy stovky tisíc za obyčejné sepsání smlouvy o prodeji nemovitosti a vypracování daňového přiznání k dani z převodu nemovitosti? Toto obojí se dá pořídit v řádu tisíců korun u právníka a daňového poradce. Není přeci jen lepší prodat svou nemovitost sám pomocí >realitního inzertního portálu?


Přidáno 27.04.2010
Přečteno 1509 krát


Teak. Strom, z nějž se vyrábí paluby lodí a zahradní nábytek

Teak.

Deregulované nájemné versus vlastní bydlení na hypotéku

Deregulované

Oprašte své grily, sezóna zahradního grilování začíná

Oprašte

SMS z facebooku? To není utopie!

SMS

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz