drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Domů ze školky a hned na pískoviště. Kde jsou ty časy

Domů ze školky a hned na pískoviště. Kde jsou ty časy

Chodili jsme ven, hráli jsme si na pískovišti, měli jsme kamarády, nebáli jsme se napít jeden od druhého. Naše děti teď přijdou ze školky, usednou k televizi nebo počítači, kamarády mají jen virtuální a dětská pískoviště znají jen z obrázků.

Pískoviště bylo to první, co jsme jako děti znaly z venku. Písek nás prostě bavil. Špinaví od písku, písek ve vlasech a krásné zážitky, na něž vzpomínáme do teď.

Děti si hrály na písku, maminky posedávaly na lavičkách okolo. Stejně jako děti měly spoustu kamarádů i maminky měly mnoho známých a kamarádek. Dětské pískoviště prostě nebylo jen místo na hraní, ale vždy fungovalo jako místo pro navazování přátelství, vyměňování zkušeností a jako místo odpočinku.

Náš tip: Pískoviště pro děti

O to všechno v posledních letech sebe i své děti připravujeme. Kamarády hledáme na internetu, a kdo chce, může se stát třeba fanouškem dětských pískovišť na facebooku. Jak každý uzná, to se ani zdaleka nemůže rovnat tomu, co jsme vždy prožívaly my.

Kam se poděla dětská pískoviště? Na jejich místech je teď v lepším případě betonový čtverec zarostlý trávou. Daleko častěji ale na místech, na která tak rádi vzpomínáme, stojí auta. Děti už si nemají kde hrát, ale máme kam zaparkovat své plechové miláčky.

Přitom je to tak snadné a to i teď, kdy existují přísné normy i na to, co nám vždy připadalo jako samozřejmost. I pískoviště pro děti musejí vypadat přesně podle toho, jak řeknou úředníci z Bruselu což je jistě správné. Výrobci toto bez problémů dodržují a protože žijeme v Česku, zvládáme tyto normy tak, že i cena pískovišť není nikterak závratná. Což takhle se na tímto trochu zamyslet a dát dětem to, co jsme i my tak milovali.


Přidáno 03.05.2010
Přečteno 2512 krát


Mýty o anonymitě na internetu

Mýty

Ebanking, aneb ovládněte peníze z pohodlí domova

Ebanking,

Gel, porcelán nebo pryskyřice. Tím vším se dají zkrášlit nehty

Gel,

Podporujme dětské
hraní si

Podporujmehraní si>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz