drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zázvor. Unikátní koření a bylinka se zázračnými účinky

Zázvor. Unikátní koření a bylinka se zázračnými účinky

Zázvor představuje koření, které má pryskyřičnou vůni a používá se především v čínské a indické kuchyni jako dochucovadlo. Ovšem využití má i jako bylina a celkově jeho možnosti jsou velké.

Zázvor se pěstuje hlavně v tropických oblastech a můžete ho mít v různých podobách. Prodává se čerstvý, drcený či sušený. Rozlišujeme zázvor černý, který má neoloupané oddenky, a zázvor bílý s oloupanými oddenky.

Jaké má zázvor účinky?

A jaké účinky má zázvor? Kromě toho, že je oblíbeným dochucovadlem, má především velmi pozitivní vliv na naše zdraví. O blahodárných účincích zázvoru se vědělo už předtím, než se vůbec dostal do Evropy.

Je především antibakteriální a protizánětlivý. Pomáhá hlavně při trávení a žaludečních nevolnostech. Rovněž zmírňuje příznaky chřipky a rýmy, a dokonce je pomocníkem při potlačení rakoviny. Vyhledejte ho také v případě, že máte vysoký cholesterol. Snižuje jeho hladinu. Dokáže také zvýšit krevní tok, a tak zmenšuje pravděpodobnost infarktu.

Náš tip: Vše o zázvoru

Se zázvorem si také můžete udělat příjemnou lázeň pro vaše zmrzlé a bolavé nohy a jistě také nepohrdnete šálkem zázvorového čaje. Kromě toho, že zázvor posiluje naše zdraví, je také považován za afrodiziakum. Díky jeho příjemné vůni se používá i při relaxaci. A v jaké podobě ho ještě můžete ochutnat? Zkuste zázvorové pivo…

Zázvor v těhotenství

A kdo ještě ocení zázvor? Určitě budoucí maminky. Zázvor v těhotenství je velmi oblíbený. Těhotné ženy, které ho užívají, s ním mají dobré zkušenosti, protože účinně pomáhá proti zvracení a nechutenství. Doporučuje se v podobě kandovaného zázvoru, který je běžně dostání v obchodech.

Ovšem je nutné se o užívání zázvoru v těhotenství poradit s lékařem, který vám doporučí vhodné denní dávky této byliny. Kdyby byl totiž užíván nadměrně, mohl by způsobit potrat nebo mutaci plodu. V malých dávkách je však zázvor zcela bezpečný.


Přidáno 03.05.2010
Přečteno 2801 krát


Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek

Udělejte vše pro své zdraví a majetek

Udělejte

Ceny realit jsou na minimu. Je čas si projít inzerci

Ceny

Hledáte novou sportovních aktivitu? Zkuste zumbu

Hledáte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz