drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zázvor. Unikátní koření a bylinka se zázračnými účinky

Zázvor. Unikátní koření a bylinka se zázračnými účinky

Zázvor představuje koření, které má pryskyřičnou vůni a používá se především v čínské a indické kuchyni jako dochucovadlo. Ovšem využití má i jako bylina a celkově jeho možnosti jsou velké.

Zázvor se pěstuje hlavně v tropických oblastech a můžete ho mít v různých podobách. Prodává se čerstvý, drcený či sušený. Rozlišujeme zázvor černý, který má neoloupané oddenky, a zázvor bílý s oloupanými oddenky.

Jaké má zázvor účinky?

A jaké účinky má zázvor? Kromě toho, že je oblíbeným dochucovadlem, má především velmi pozitivní vliv na naše zdraví. O blahodárných účincích zázvoru se vědělo už předtím, než se vůbec dostal do Evropy.

Je především antibakteriální a protizánětlivý. Pomáhá hlavně při trávení a žaludečních nevolnostech. Rovněž zmírňuje příznaky chřipky a rýmy, a dokonce je pomocníkem při potlačení rakoviny. Vyhledejte ho také v případě, že máte vysoký cholesterol. Snižuje jeho hladinu. Dokáže také zvýšit krevní tok, a tak zmenšuje pravděpodobnost infarktu.

Náš tip: Vše o zázvoru

Se zázvorem si také můžete udělat příjemnou lázeň pro vaše zmrzlé a bolavé nohy a jistě také nepohrdnete šálkem zázvorového čaje. Kromě toho, že zázvor posiluje naše zdraví, je také považován za afrodiziakum. Díky jeho příjemné vůni se používá i při relaxaci. A v jaké podobě ho ještě můžete ochutnat? Zkuste zázvorové pivo…

Zázvor v těhotenství

A kdo ještě ocení zázvor? Určitě budoucí maminky. Zázvor v těhotenství je velmi oblíbený. Těhotné ženy, které ho užívají, s ním mají dobré zkušenosti, protože účinně pomáhá proti zvracení a nechutenství. Doporučuje se v podobě kandovaného zázvoru, který je běžně dostání v obchodech.

Ovšem je nutné se o užívání zázvoru v těhotenství poradit s lékařem, který vám doporučí vhodné denní dávky této byliny. Kdyby byl totiž užíván nadměrně, mohl by způsobit potrat nebo mutaci plodu. V malých dávkách je však zázvor zcela bezpečný.


Přidáno 03.05.2010
Přečteno 2430 krát


Ušetřete se stresu ve frontě při nákupu dámských plavek

Ušetřete

Postrach českých restaurací jménem Zdeněk Pohlreich

Postrach

Botox, aneb za krásu, která může zabíjet, se platí

Botox,

Perfektní postava- nedosažitelný sen?

Perfektní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz