drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Teak. Strom, z nějž se vyrábí paluby lodí a zahradní nábytek

Teak. Strom, z nějž se vyrábí paluby lodí a zahradní nábytek

Stejně jako paluby lodí jsou vystavované nepříznivým klimatickým podmínkám, i na zahradní nábytek chvíli prší, chvíli na něj svítí slunce či na něj padá rosa. Není proto náhoda, že pro výrobu zahradního nábytku se čím dál častěji používá stejný materiál. Teakové dřevo.

Teakové dřevo je velmi pevné a trvanlivé. Neštěpí se a jeho plocha zůstává při přejetí rukou jemná. To vše mají na svědomí olejové látky, které se v teakovém dřevě nacházejí.

Teakový olej je také to, čím se ono zvláštní dřevo ošetřuje. Díky němu zůstává zahradní nábytek z teakového dřeva pružný a přitom velmi pevný. I přes jeho velkou tvrdost, je teakové dřevo srovnatelně těžké, jako dřeva jiná.

Náš tip: Teakový zahradní nábytek

Zahradní nábytek z teakového dřeva je natolik trvanlivý, že odolá dešti, větru a dokonce i sněhu a mrazu. Těmito vlastnostmi se jiné než teakové dřevo pochlubit nemůže.

To že teakové dřevo odolává i mrazu a sněhu je k podivu. S takovými klimatickými podmínkami se strom teak ve své domovině totiž jen těžko může setkat. Teak je tropický strom pocházející z jižní a jihovýchodní Asie a rozhodně to není žádný drobeček. Dosahuje výšky 30 až 40 metrů. Významným zpracovatelem a vývozcem teakového dřeva je především Indie.

Kromě nábytku je teakové dřevo vhodné pro své vynikající vlastnosti i na výrobu podlah, součástí hudebních nástrojů či sloupů domů.

Vzhledem k velké kvalitě je pochopitelné, že teakový nábytek se jen těžko může cenově srovnávat s cenami nábytku z dřevotřísky či plastu ale diametrální rozdíl v trvanlivosti zaručuje návratnost investice.


Přidáno 04.05.2010
Přečteno 317 krát


Kam na dovolenou? Vyjeďte si do Chorvatska

Kam

Když na pivo, tak do správné Plzeňské hospůdky

Když

Příjemné zážitky zůstanou na věky

Příjemné

Biosolárium. Opalování, zdraví a relaxace v jednom

Biosolárium.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz