drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Cyklostezky = Bezpečnost. To je to, oč tu běží

Cyklostezky = Bezpečnost. To je to, oč tu běží

Cyklostezky rostou jako houby po dešti a není se čemu divit. Cyklostezka ač má v názvu slovo cyklo, není jen o cyklistice, ale je to místo, které využívají bruslaři na kolečkových bruslích a vlastně všichni, kdo mají rádi kolečka na čemkoli.

Je dobře, že někteří politici pochopily, že cyklostezky jsou dobrou investicí. Celkem výstižně to shrnula poslankyně parlamentu Zdeňka Horníková (ODS), která byla přítomná jako čestný host právně při otevření nového úseku cyklostezky v Kladském pomezí.

Její přesná slova si jen těžko může někdo pamatovat, protože při slavnostním otevření byl docela velký šrumec, ale Zdeňka Horníková se jistě nebude zlobit, použijeme-li parafrázované znění jejího proslovu. „Nejedná se pouze o budování pěkných míst pro sport, ale zároveň jde o významnou investici do bezpečí nás všech. Hlavně o bezpečí rodin a dětí, protož právě cyklostezky umožňují lidem nejezdit na kole, na bruslích a s kočárky po frekventovaných silničních tazích, ale klidnou krajinou,“ uvedla Zdeňka Horníková.

V tomto smyslu jí nejde nic vytknout a slova, která pronesla jsou více než pravdivá. Zpět ale k cyklostezkám a hlavně té na Kladském pomezí, jejíž nový úsek se otevíral nedávno. Cyklostezka vede z náchodského Bělovse do Slaného v Polsku a její délka je přibližně jeden kilometr.

Při jejím slavnostním otevření se zde ukázali kromě poslankyně Zdeňky Horníkové, která se kromě zajištění financí na tuto cyklostezku postarala i o zajištění peněz na vybudování stezky pro pěší a kola v Adršpachu či bezpečnostního chodníku v Červeném Kostelci, i další vzácní hosté.

Mezi nimi například i Lucie Kovaříková a Michal Jon, kteří na kole objeli svět, a o svém putování napsali mnoho cestopisných knih.

Nezbývá než doufat, že cyklostezky budou i nadále přibývat a najdou se i další politici, kteří stejně jako Zdeňka Horníková pochopí, že investice do cyklostezek rozhodně nejsou vyhozené peníze.


Přidáno 04.05.2010
Přečteno 2480 krát


Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping

Při stavbě Panamského průplavu zemřelo 20 tisíc lidí

Při

Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte

Utečte před horkem či deštěm do zahradní chatky

Utečte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz