drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Jak vyčistit zahradní jezírko? Prostě vysavačem

Jak vyčistit zahradní jezírko? Prostě vysavačem

Zahradní jezírka jsou v poslední době hodně v módě. Trochu vody by chtěl mít na své zahradě každý, ale po vytvoření pěkného jezírka nastává problém jak jej udržovat. Jak se zbavit kalu, zbytků odumřelých rostli a listí na hladině i na dně. Jak? Prostě vysavačem.

Nejedná se pochopitelně o klasický vysavač, který používáme doma na koberce. Na čištění jezírek existují speciální vysavače. Tyto vysavače dokážou právě to všechno výše vyjmenované. Ze zahradního jezírka vysají kal, bahno, zbytky rostlin i odumřelých živočichů, listy stromů a prostě vše, co do zahradního jezírka napadá.

Stejně jako klasický vysavač, který slouží k čištění koberců, i vysavače zahradních jezírek mají spoustu nástavců, díky nimž lze odstranit nečistoty úplně všude.

Náš tip: Vysavače pro zahradní jezírka

Kdo by si myslel, že jde o výstřelek boháčů a je to pro něj zbytečný přepych, ten nejspíš na zahrádce žádné jezírko nemá. Kdo jej má a pravidelně jej čistí, ví, že jakýkoli pomocník na tuto opravdu nevděčnou práci přijde vhod.

Sbírat listí z hladiny zahradního jezírka není nic příjemného, ale je to asi to nejjednodušší z celého čištění. Horší je to pak s odklízením usazeného kalu, zbytků rostlin a rozkládajících se brouků a žížal ze dna. Když pak člověk přihlédne k tomu, že v jezírku rozhodně není voda, ve které je radno se koupat protože je nejen řádně prorostlá bakteriemi, ale je v něm rozpuštěné třeba i hnojivo, uvědomí si, že bez pořádného náčiní se nejedná jen o pořádně otravnou práci, ale jde i o zdraví.

Navíc vysavače pro zahradní jezírka nejsou nic, co by nějak výrazně zatížilo zahrádkářův rozpočet. Pořádný vysavač pro zahradní jezírka se dá pořídit kolem šesti tisíc korun což je dokonce levnější, než kdejaký vysavač na podlahy.


Přidáno 05.05.2010
Přečteno 8 krát


Spodní prádlo. Pohodlné, sexy, sportovní. Stačí si vybrat

Spodní

Jak šikovně uchovávat věci

Jak

Internet je všemocný: Kolektivní sleva pro jednoho

Internet

Michael Schumacher, Legenda ověnčená rekordy

Michael

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz