drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Koncepty aut. To NEJ, co automobilky nabízejí

Koncepty aut. To NEJ, co automobilky nabízejí

Koncepty aut jsou taková auta, která z převážné většiny vůbec do ulic nikdy nevyrazí. Nikdy si je nikdo nekoupí a automobilky na nich nevydělají ani korunu. Přesto jsou jich plné autosalony a automobilky se svými koncepty rády chlubí. Jde o prestiž.

Koncepty aut jsou vlastně něco jako nahlédnutí do budoucnosti automobilky. Některé koncepty vypadají reálně a každý kdo je vidí, si říká, že to je přesně to auto, se kterým by rád vyrazil do ulic. Jiné koncepty však ani zdaleka nepřipomínají auto, do nějž by chtěl někdo usednout a vyjet s ním třeba na nákup.

Tak to ale u konceptů chodí. Automobilkám při jejich navrhování a stavbě vůbec nejde o to, aby tato auta někdo kupoval. Při výrobě konceptů je důležitá prestiž, vyzkoušení nových technologií či ukázka značky.

Některé koncepty aut se lidem líbí natolik, že z jejich vzhledu automobilky vychází při konstrukci skutečně sériových automobilů, které pak brázdí naše ulice. A když ne hned, do budoucna určitě budou. Koncepty jsou vlastně takovým pohledem do budoucnosti.

Náš tip: Koncepty.cz

Při navrhování konceptů a jejich výrobě hledí automobiloví konstruktéři kromě na design v poslední době i na ekologii. Není snad jediný koncept, který by měl pod svou kapotou nadupaný motor se spotřebou dvacet litrů benzínu na sto kilometrů. Elektromotory a hybridní motory jsou to, co konstruktéři ve svých konceptech využívají čím dál častěji. I to je totiž budoucnost a každá automobilka chce ukázat, že to jsou právě oni, kdo do budoucnosti koukají a záleží jim na ekologické dopravě.

Koncepty automobilů jsou prostě populární. Věnují se jim časopisy, motoristické pořady v televizích a na veletrzích patří koncepty k tomu, co přitahuje pozornost lidí snad nejvíce. Koncepty aut se objevují pochopitelně i na internetu. Svět už dávno poznal, jak lidskému oku pohled na budoucnost automobilismu lahodí a cizojazyčných portálů o automobilových konceptech je celá řada.

U nás nadšenci pro koncepty trochu zaspali a jsou zde pouze jedny opravdu kvalitní stránky, které se automobilovým konceptům věnují naplno a to stránky koncepty.cz.


Přidáno 05.05.2010
Přečteno 94 krát


Tři piva, celý den studená. To je termo soudek

Tři

Několik typů na lepší a bezpečnější opalování

Několik

Digitalizace TV vysílání. Její výhody a nevýhody

Digitalizace

Vyberte si své
nové bydlení

Vybertenové bydlení>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz