drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nikoli počítače, televize a zářivky způsobují krátkozrakost. Tyto věci jsou pochopitelně jedním z faktorů ale jen podružným. Když sedíme u počítače či televize, tak prostě nemůžeme být venku na slunci. Nedostatek slunečního světla je přitom tím hlavním důvodem, proč jsme krátkozrací.

Krátkozrakost se v posledních letech stala doslova celosvětovou epidemií. Krátkozrakostí trpí více než 1,6 miliardy lidí po celém světě. Celý svět je však v tomto případě spíše synonymem pro vyspělý svět. Obyvatel méně vyspělých zemí s krátkozrakost téměř netýká.

Už jste někdy viděli afrického či australského domorodce s brýlemi? Myslíte si, že je nemá jen proto, že jsou pro něj nedostupné? Nikoli. Nemá je, protože je nepotřebuje. Lidé, kteří tráví dostatek času na slunci krátkozrací nejsou.

Náš tip: Institut pro lepší zrak

Důkazem toho je i australská studie, která se zaměřila na děti čínského původu, které žijí v Sydney a děti, které žijí v Singapuru. Tyto děti tráví u počítačů, televize a čtením stejně času. Jediný rozdíl je ten, že děti ze Sydney tráví více času venku na slunečním světle a díky tomu mají i dobré oči. Dobré, znamená zdravé. Čísla jsou doslova alarmující.

Děti čínského původu ze Sydney trpí krátkozrakostí pouze ve 3 procentech. V Singapuru jsou na tom stejné děti o poznání hůře. Krátkozrakostí trpí 30 procent z nich. A proč? Nechodí na slunce!

Pro zlepšení zraku je možné dělat spoustu věcí. Nemusíme hned trávit hodiny a hodiny na slunci. Péče o zrak není jen o tom. Je ale důležité si uvědomit že problém existuje a najít cestu, jak jej řešit.


Přidáno 05.05.2010
Přečteno 3250 krát


Potápění nebo paragliding? Zkuste Chorvatsko.

Potápění

Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Kvalitní

Účetní a ekonomické systémy z ověřeného zdroje

Účetní

V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

V

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz