drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Kované postele i další nábytek, kované ploty a brány, zábradlí a mnoho jiných věcí. Klišé o tom, že věci z kovu jsou chladné a neosobní už dávno neplatí. Vlastně to pravdou nebylo nikdy. Lidé na to přichází ale až teď.

Umělecké kovářství je umění. Ať si říká kdo chce co chce. Třeba postele z kovu nejsou jen to, co si pod nimi lidi představují kvůli letákům z marketů. Kovové postele nemusí být jen z lesklého, rádoby moderního kovu. Takové kovové postele jsou opravdu trochu chladné a jen málokdo si podobnou postel do své ložnice dá. Není ale kovaná postel jako kovaná postel.

Srovnávat kovovou postel z marketu s postelemi z dílny uměleckých kovářských mistrů není vůbec možné. Když to někdo umí, je to nádhera.

Náš tip: Kovaný nábytek, kované ploty

Vlastně totéž by se dalo říci třeba i o kovovém nábytku jako jsou lavičky stoly či židle. Kované lavičky nádherně dokreslí atmosféru u jakékoli restaurace, na zahradách či v parcích. Řeč ovšem není o kovových lavičkách, které na nás chrlí hobby markety. Takové lavičky jsou spíše pro ostudu. Řeč je pochopitelně o kovovém nábytku, na němž si dají jeho tvůrci opravdu záležet. Taková kovaný nábytek je nejen krásný, ale i pohodlný a bytelný.

Co by pak byla krásná zahrada či park bez plotu. Plot je to první, co návštěvník vidí. Kované ploty slouží dobře jak z hlediska bezpečnostního, tak z hlediska estetického. Posuďte samy. Do jaké restaurace raději člověk vejde? Do té, kterou lemuje pletivový plot s ostnatým drátem nebo do té, která je obehnána krásným kovaným plotem? Ruční kování je prostě nenahraditelné a nádherné.


Přidáno 07.05.2010
Přečteno 377 krát


Kam pro pojistku? Na pobočku nebo do obýváku

Kam

Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Hokej

Maledivy. Splníte si tu sen, ale hodně za něj zaplatíte

Maledivy.

Benátky. Město kanálů, gondolí a krásných památek

Benátky.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz