drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Kované postele i další nábytek, kované ploty a brány, zábradlí a mnoho jiných věcí. Klišé o tom, že věci z kovu jsou chladné a neosobní už dávno neplatí. Vlastně to pravdou nebylo nikdy. Lidé na to přichází ale až teď.

Umělecké kovářství je umění. Ať si říká kdo chce co chce. Třeba postele z kovu nejsou jen to, co si pod nimi lidi představují kvůli letákům z marketů. Kovové postele nemusí být jen z lesklého, rádoby moderního kovu. Takové kovové postele jsou opravdu trochu chladné a jen málokdo si podobnou postel do své ložnice dá. Není ale kovaná postel jako kovaná postel.

Srovnávat kovovou postel z marketu s postelemi z dílny uměleckých kovářských mistrů není vůbec možné. Když to někdo umí, je to nádhera.

Náš tip: Kovaný nábytek, kované ploty

Vlastně totéž by se dalo říci třeba i o kovovém nábytku jako jsou lavičky stoly či židle. Kované lavičky nádherně dokreslí atmosféru u jakékoli restaurace, na zahradách či v parcích. Řeč ovšem není o kovových lavičkách, které na nás chrlí hobby markety. Takové lavičky jsou spíše pro ostudu. Řeč je pochopitelně o kovovém nábytku, na němž si dají jeho tvůrci opravdu záležet. Taková kovaný nábytek je nejen krásný, ale i pohodlný a bytelný.

Co by pak byla krásná zahrada či park bez plotu. Plot je to první, co návštěvník vidí. Kované ploty slouží dobře jak z hlediska bezpečnostního, tak z hlediska estetického. Posuďte samy. Do jaké restaurace raději člověk vejde? Do té, kterou lemuje pletivový plot s ostnatým drátem nebo do té, která je obehnána krásným kovaným plotem? Ruční kování je prostě nenahraditelné a nádherné.


Přidáno 07.05.2010
Přečteno 941 krát


Benátky. Město kanálů, gondolí a krásných památek

Benátky.

Biosolárium. Opalování, zdraví a relaxace v jednom

Biosolárium.

Umělec bez kvalitního nástroje jako by nebyl

Umělec

Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Guinessova

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz