drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Mistrovství světa v hokeji 2010 se uskuteční ve dnech 7. -23. května v německém Kolíně na Rýnem a Manheimem. A právě úvodní zápas 7. Května se postaralo podle organizátorů o nový divácký rekord v počtu diváků na jednom zápase.

Ten konal „pod širým“ nebem na fotbalovém stadionu c Gelsenkirchenu, kde je domácí fotbalový klub Schalke. Úvodní duel, který byl beznadějně vyprodán, se odehrál mezi domácím týmem Německa a výběrem Spojených státu amerických. Mezinárodní hokej na fotbalovém stadionu by tak sledovalo více než 77 tisíc diváků.

Organizátoři však spekulují i o diváckém rekordu v počtu celkové návštěvnosti mistrovství. Tento rekord stále drží Praha, kde mistrovství světa v hokeji v roce 2004 navštívilo celkem 552 097 diváků. I když je překonání půl milionové hranice spíše snem německých organizátorů, vzhledem k počtu předprodaným lístkům (380 000) to zas tak nereálné není.

Nadšení pro hokejový svátek však nesdílí německý lid. Asi týden před zahájením je z výzkumu patrné, že o mistrovství světa na německé půdě opravdu ví pouhopouhých 14 procent Němců. Bohužel celá polovina vypověděla, že o mistrovství nechce nic vědět a že má k této akci spíše negativní postoj.

To, že v Německu je hokej opravdu okrajovou záležitostí dokládá i fakt, že celých 94 procent němců neznalo jméno reprezentačního trenéra, jímž je bývalý vynikající hokejista Uwe Krupp, jenž působil i v NHL. A co víc, ještě horší to bylo se jmény německých reprezentantů – pouze 4 procenta němců zná jméno alespoň jednoho reprezentanta.


Přidáno 08.05.2010
Přečteno 1704 krát


Trombocytopenie, aneb když není krev v pořádku

Trombocytopenie,

Wichterleho český zázrak jménem kontaktní čočky

Wichterleho

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Originální vánoční
dárky

Originálnídárky>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz