drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Mistrovství světa v hokeji 2010 se uskuteční ve dnech 7. -23. května v německém Kolíně na Rýnem a Manheimem. A právě úvodní zápas 7. Května se postaralo podle organizátorů o nový divácký rekord v počtu diváků na jednom zápase.

Ten konal „pod širým“ nebem na fotbalovém stadionu c Gelsenkirchenu, kde je domácí fotbalový klub Schalke. Úvodní duel, který byl beznadějně vyprodán, se odehrál mezi domácím týmem Německa a výběrem Spojených státu amerických. Mezinárodní hokej na fotbalovém stadionu by tak sledovalo více než 77 tisíc diváků.

Organizátoři však spekulují i o diváckém rekordu v počtu celkové návštěvnosti mistrovství. Tento rekord stále drží Praha, kde mistrovství světa v hokeji v roce 2004 navštívilo celkem 552 097 diváků. I když je překonání půl milionové hranice spíše snem německých organizátorů, vzhledem k počtu předprodaným lístkům (380 000) to zas tak nereálné není.

Nadšení pro hokejový svátek však nesdílí německý lid. Asi týden před zahájením je z výzkumu patrné, že o mistrovství světa na německé půdě opravdu ví pouhopouhých 14 procent Němců. Bohužel celá polovina vypověděla, že o mistrovství nechce nic vědět a že má k této akci spíše negativní postoj.

To, že v Německu je hokej opravdu okrajovou záležitostí dokládá i fakt, že celých 94 procent němců neznalo jméno reprezentačního trenéra, jímž je bývalý vynikající hokejista Uwe Krupp, jenž působil i v NHL. A co víc, ještě horší to bylo se jmény německých reprezentantů – pouze 4 procenta němců zná jméno alespoň jednoho reprezentanta.


Přidáno 08.05.2010
Přečteno 1365 krát


iPad představil světu nový směr počítačů

iPad

Kvalitní softshellové budny už nejsou luxus, ale nezbytnost

Kvalitní

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

The Pacific – nejdražší seriál v historii

The

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz