drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Defenestrace 2010, aneb kroužkujte při volbách ty dole

Defenestrace 2010, aneb kroužkujte při volbách ty dole

Alarmující stav české politiky rozhořčil krajana Járu Cimrmana natolik, že vynalezl jednoduchý způsob, jak zbavit poslaneckou sněmovnu nevyhovujících politiků a nahradit je novými lidmi.

Cimrman vychází ze znalosti českého volebního zákona a jeho základní myšlenka spočívá v systematickém využití preferenčních hlasů.

DEFENESTRACE 2010

OBČANÉ, DOSTAVTE SE K VOLBÁM A ZAKROUŽKUJTE POSLEDNÍ 4 KANDIDÁTY (ZÁKONEM DANÉ MAXIMUM) NA VOLEBNÍM LÍSTKU STRANY, KTEROU JSTE SI VYBRALI.

U těchto kadidátů je v průměru nejnižší pravděpodobnost, že už jsou zapojeni do korupční mašinerie.

Volební zákon praví, že každý kandidát, kterého zakroužkuje nejméně 5% voličů, postupuje ze spodního místa skokem na přední místo v krajské kandidátce a získává mandát v poslanecké sněmovně.

Náš tip: Defenestrace 2010 - kroužkujte u voleb ty dole

Čím více "dolňáků" dostaneme tímto systémem do sněmovny, tím více politických "štamgastů" vytlačíme z předních míst kandidátek a v důsledku tedy i z jejich vysezených parlamentních křesel.

A to není vše! Volební dny jsou dva. Radíme tedy voličům v krajích, kde očekávaný počet mandátů velkých stran je více než 4, aby se rozdělili. Ti, kteří půjdou volit v pátek, ať zakroužkují poslední 4 kandidáty. Voliči, kteří půjdou volit v sobotu, zakroužkují 5., 6., 7. a 8. kandidáta od konce.

Tím vznikne možnost vyřadit 4 až 8 předních politiků z jakékoliv strany! Moderní defenestrace zcela v rámci platných zákonů.


Přidáno 09.05.2010
Přečteno 2934 krát


Homeopatika. Účinná léčba nebo placebo?

Homeopatika.

Nejkrásnější dovolená nemusí být v zahraničí

Nejkrásnější

Cyklostezky = Bezpečnost. To je to, oč tu běží

Cyklostezky

Maledivy. Splníte si tu sen, ale hodně za něj zaplatíte

Maledivy.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz