drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Dejme dětem to, co jsme i my měli tak rádi. Houpačky

Dejme dětem to, co jsme i my měli tak rádi. Houpačky

Dětské houpačky jsou jednou z věcí, na které z dětství rádi vzpomínáme. Kam se ale poděly? Na sídlištích nejsou a těch pár satelitních městeček, v nichž dětské houpačky jsou, to jistě nevytrhne.

Dětské houpačky opravdu zmizely. Dříve byly všude, kam jen oko dohlédlo. Projít teď ale sídliště a najít dětskou houpačku je opravdu těžké. Houpačky zmizely dokonce i ze zahrad u rodinných domů. Přitom my starší, na toto tak rádi vzpomínáme. Čím to je, že si na to tak dobře pamatujeme, je těžké říci. Možná to je tím, že dětská houpačka je velmi oblíbeným místem pro fotografování a není snad nikdo, kdo by pěknou fotku z houpačky neměl a jak známo, člověku se vzpomínky zachycené na fotografiích dobře vybavují. Možné je ale i to, že si na houpačky vzpomínám proto, že jsme je prostě měli tak rádi.

Ať je to tak nebo tak, je smutné, že naše děti toto mít nebudou. Nebudou mít ani fotky ani zážitky, na které by mohly vzpomínat. Na chvíle strávené u počítače a televize zapomenou rychle a na houpačky nebudou moci ani zapomenout, protože nebudou mít zapomenout na co. Houpačky vůbec neznají a to je škoda.

Náš tip: Dětské houpačky

Že dětské houpačky jsou stále v kurzu a lidé je chtějí, je ale jasné. I městští politici to už pochopili a místo u staveb pro obchod se rádi ukazují u slavnostního otevření dětských hřišť, kde houpačky pochopitelně nemohou chybět. Kdyby to opravdu dělali z lásky k dětem, bylo by to fajn. Oni to však dělají jen kvůli fotkám v novinách a až trapně se usmívají do objektivů když přestřihují pásku či poklepávají na základní kámen před stavbou houpaček.

Za investici pár tisíc korun pak získají reklamu, která je pro ně k nezaplacení. Což takhle dát dětem to co chtějí a to co je baví, tedy dětské houpačky, i bez těchto trapných procedur? Nikdo nemusí čekat na to, až se nějaký ten politik rozhoupe a milostivě věnuje našim dětem houpačku. Vždyť to není ani tak drahé a navíc žádná houpačka není jen pro jedno dítko. Když se rodiče složí, tak dá každý pár stovek a jejich děti mohou mít stejně krásné vzpomínky, jako máme na dětské houpačky my.


Přidáno 11.05.2010
Přečteno 85 krát


I v second handu se dá pěkně obléci

I

Mýty o anonymitě na internetu

Mýty

Naučte se opravdu výborně lyžovat

Naučte

Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

Katyňský

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz