drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Virtuální demonstrace: Protest proti ČSSD z pohodlí domova

Virtuální demonstrace: Protest proti ČSSD z pohodlí domova

Každý kdo by chtěl vyjádřit svůj postoj vůči předvolebnímu populismu a zároveň se mu příčí jednání některých lidí v podobě násilí, má teď tu možnost. Chystá se velká virtuální demonstrace, do níž se může zapojit každý.

Demonstrace je pojem, který v mnoha lidech vyvolává dojem nějakého násilí, ke kterému se demonstranti často uchylují a o které pochopitelně svolavatelé demonstrací nestojí. Demonstrace, která má být účinná by měla být bez násilí a zároveň by se jí mělo zúčastnit co nejvíce lidí.

Skloubit tyto dvě věci však není snadné. Čím více lidí je na jednom místě, tím větší je pravděpodobnost, že se najde nějaká parta provokatérů a mnohatisícový dav strhnou na svou stranu a davová psychóza pak vykoná své.

Navíc s přihlédnutím na to, že žijeme v Česku je velmi pravděpodobné, že provokatéry na poklidné demonstrace posílají sami ti, proti nimž je demonstrace vedena. Protest se pak zvrhne v cosi nepěkného a ti, proti nimž je demonstrace vedena, jsou rázem na koni, protože poukazují na to, že lidem vlastně vůbec nejde o změnu, ale jen o to se vyřádit.

Ukázkou tohoto byla například ona slavná vajíčka. Desítky tisíc lidí chtěli ukázat svůj postoj vůči Jiřímu Paroubkovi a jeho ČSSD. Našli se ale bohužel tací, kteří se chopili vajíček a někteří dokonce kamenů a z Jiřího Paroubka byla rázem oběť.

Aby k ničemu takovému nemohlo dojít, přišla ODS s velmi zajímavým nápadem uspořádat demonstraci virtuální. Desítky a možná i stovky tisíc lidí se jí mohou v poklidu zúčastnit a to pouhou registrací na stránkách VirtuálníDemonstrace.cz, kde si každý může vytvořit svou vlastní postavu a vybavit jí některým z již připravených transparentů či si vytvořit vlastní transparent, ve kterém dá najevo svůj postoj vůči populistickým předvolebním slibům Jiřího Paroubka.

Náš tip: Virtuální demonstrace

To vše mohou lidé udělat až do půlnoci 23.května 2010. Přímí přenos z virtuální demonstrace pak budou moci všichni sledovat 25.května, tedy pár dní před volbami do parlamentu, které proběhnou v pátek a v sobotu 28. a 29. května.


Přidáno 12.05.2010
Přečteno 1742 krát


Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom

Máte pět minut času? Odreagujte se!

Máte

Vrtulník zvládnete řídit i bez pilotního průkazu

Vrtulník

Teak. Strom, z nějž se vyrábí paluby lodí a zahradní nábytek

Teak.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz