drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Jak vybrat ten správný bazén na zahradu

Jak vybrat ten správný bazén na zahradu

Kvalitní laminátový bazén zapuštěný do země nebo nevzhledný gumový, ale levnější bazén vyčuhující ven z trávy? Pokusme se najít odpověď na tuto otázku.

Pro bazén, který není zapuštěný v zemi a je vyroben z měkkého plastu připomínajícího gumu či lino hovoří jasně jeho cena. Takový bazén se dá pořídit v řádu tisíců korun a to podle toho, jak veliký bazén si člověk na svou zahradu chce pořídit.

I cena je v tomto případě ale spíše zavádějící. Takový bazén je sice levnější, ale jeho životnost je daleko nižší, než u bazénů laminátových zapuštěných v zemi. Druhou věcí, která ukazuje na irelevantnost ceny jako faktoru při přemýšlení o novém bazénu je fakt, že tyto bazény jsou většinou dodávané bez dalšího příslušenství, jako je například filtrace bazénu, kterou je nutno pořídit u takovýchto bazénů zvlášť.

Náš tip: Bazény

Výhodnější je tedy jak se zdá pořídit si bazén laminátový, zapuštěný v zemi. Nejen že je kvalitnější a vzhlednější, ale s přihlédnutím na výše popsané, vyjde takový bazén ve výsledném součtu a s přihlédnutím na jeho životnost i levněji.

Pořízení zapuštěného laminátového bazénu na zahradu se počítá v řádech desítek tisíc korun včetně jeho usazení na zahradu a to opět podle toho, jak veliký bazén si člověk hodlá pořídit. Co takovéto bazény nabízejí oproti těm nezapuštěným je také různorodost jejich tvarů. Člověk není v tomto případě limitován kruhovým tvarem bazénu.

Zapuštěné bazény je pochopitelně možné také dle přání zákazníků zastřešit a vzhledem k dlouhé životnosti laminátových bazénů je možné upravit zahradu v okolí bazénu například pěknou dlažbou.

Nelze tedy doporučit jinak, než pořízení kvalitního, do země zapuštěného bazénu.


Přidáno 21.05.2010
Přečteno 1623 krát


Zázvor. Unikátní koření a bylinka se zázračnými účinky

Zázvor.

Vestavěné skříně - ideální úložný prostor

Vestavěné

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz