drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Každý, kdo si vybavuje vlastní dílnu či pořizuje zaměstnancům nářadí, by se měl nad touto otázkou zamyslet. Dá se skutečně nákupem nářadí v hypermarketu ušetřit?

Kvalitní nářadí je poněkud dražší, než nářadí pořízené v obchodních domech z letákových akcí. Slovo dražší ale nemusí vždy znamenat totéž. Je jasné, že zahrádkáři, který sem tam přitluče jeden hřebíček postačí kladívko za pár korun ale pokud je nářadí věc, kterou člověk používá denně, měl by se opravdu zamyslet.

Pojem dražší nářadí se totiž v tomto případě může rovnat paradoxně pojmu levnější nářadí. Proč. To je snadné. Profi nářadí je totiž věc, která usnadňuje práci a jak známo, práce je drahá. Pokud bude zaměstnanci trvat zašroubovat jeden šroub dvě minuty s nekvalitním šroubovákem a minutu se šroubovákem kvalitním, je to jasné.

Náš tip: Kvalitní nářadí

Jedna minuta práce stojí zaměstnavatele řekněme dvě koruny. Při jednom šroubku zašroubovaném kvalitním šroubovákem je tedy úspora jedna koruna. A kolik takových šroubků zaměstnanec zašroubuje za týden?

Tatáž jednoduchá rovnice platí i pro řemeslníky, kteří zaměstnance nemají. Čas je prostě drahý a nejen čas. Díky kvalitnímu nářadí se člověk ani tolik nenadře a stačí si spočítat, na kolik vyjdou léky a mastě na bolení zad způsobené používáním nekvalitního nářadí a je opět jasno.


Přidáno 21.05.2010
Přečteno 1995 krát


Euromince a eurobankovky jsou v oběhu už od roku 2002

Euromince

Trombocytopenie, aneb když není krev v pořádku

Trombocytopenie,

Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom

Gel, porcelán nebo pryskyřice. Tím vším se dají zkrášlit nehty

Gel,

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz