drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Zákon ukládá povinnost mít každý dům, kromě vedlejších budov označený číslem popisným, popř. orientačním. Existují stovky různých druhů cedulí nejenom s číslem, díky nimž se vyhnete pokutě a také dům ozdobíte.

Jednou z nejlepších možností jak vkusně označit svůj dům, může být zvolení smaltovaných cedulí. Kovové cedule, jež jsou potaženy vrstvou křemičité taveniny podobné sklu a zároveň porcelánu jsou schopny přežít stovky let v nezměněné podobě. Tím se stávají velice vhodnými pro již zmíněné označování domů.

Označování cedulemi, které jsou potaženy materiálem původně využívaným ke zdobení šperků, se začalo používat za dob první republiky. Je zajímavostí, že se tehdejší vzhled těchto smaltovaných cedulí zachoval až do dnešních dob a jen velice málo pozměněné značení můžeme spatřit například na obecních úřadech, či hasičských zbrojnicích.

Náš tip: Smaltované cedule

Z praktického hlediska je logické, že označování domů je povinné. Ušetříme tím mnoho starostí nejen poštovním doručovatelkám, které nemusí bloudit mezi domy bez čísel. V nejednom městě se proti neočíslovaným domům rozhodli bojovat pokutováním hříšníků. Proč tedy pokutě nepředejít a dům si neoznačit například krásnou smaltovanou cedulí, která může být vyvedena v tradičním designu, nebo taky v moderním hávu.

Smaltované cedule však mají mnohem širší uplatnění. Každý správný hostinec by měl mít svoji ceduli, která nemusí být jen reklamní. Na mnoha místech pak najdeme smaltované cedule, které mají ryze informativní charakter – může se jednat třeba o uvítací cedule obcí.


Přidáno 23.05.2010
Přečteno 3487 krát


Hypotéky jsou nelevnější v historii

Hypotéky

Luxusní a ekologické byty pro každého

Luxusní

Není nad přirozené světlo

Není

Najděte ráj šití i v moderním světě

Najděte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz