drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Šetřete ovzduší i peněženku – používejte tepelná čerpadla

Šetřete ovzduší i peněženku – používejte tepelná čerpadla

S rostoucími cenami za zdroje tepla je vhodné zvážit vybudování alternativního zdroje vytápění. Nejedná se však pouze o ekonomickou otázku. Pořízením například tepelného čerpadla několikanásobně snížíte vaše emise.

Ač je technologie tepelných čerpadel známá přes stovku let, princip využití tepelné energie vody, země, či vzduchu se mnoho nezměnila. Nejlepším způsobem jak pochopit funkčnost tepelného čerpadla je představa lednice naopak. Celý princip tepelného čerpadla stojí na odebrání tepla ze země, vzduchu nebo vody a předáním pomocí tepelného výměníku do topných těles v domácnosti – ať už se jedná o klasické radiátory, nebo vytápěnou podlahu.

Toto moderní vytápění je v posledních letech na vzestupu. Minimálně desetina novostaveb je zařízena tepelným čerpadlem, což je především z ekologického hlediska velký úspěch. Tento trend vytápění se však ani zdaleka netýká pouze novostaveb, tepelné čerpadlo můžete využít při rekonstrukci domu, či pro vytápění rekreačního objektu.

Náš tip: Tepelná čerpadla

Nejčastější formou získávání tepla jsou tepelná čerpadla vzduch – voda. Energie pocházející ze vzduchu tvoří více než 2/3. Ohřev vody touto metodou je velice jednoduchý a především ekologický. Tato tepelná čerpadla však nemusí sloužit pouze ke zvyšování teploty. V horkých letních dnech může stejně dobře posloužit pro ochlazování vnitřních prostor budov.

Vzhledem k vynikajícím ekologickým parametrům se na tepelná čerpadla vztahuje také program ministerstva životního prostředí Zelená úsporám, z jehož fondu můžete v případě pořízení tepelného čerpadla získat dotace. K ekologickým výhodám tak přibudou i ty ekonomické.


Přidáno 23.05.2010
Přečteno 2872 krát


Zabydlete se na Praze 4, Libuš je trendy

Zabydlete

Smaltované nádobí. Starověká technologie stále funguje

Smaltované

Učitel národů Jan Amos Komenský

Učitel

Není nad přirozené světlo

Není

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz