drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Pergola Vás uchrání před sluncem i pohledy sousedů

Pergola Vás uchrání před sluncem i pohledy sousedů

Bydlíte v rodinném domě a přemýšlíte o zajímavém místě pro relaxaci a posezení s přáteli? Pořiďte si pergolu, která Vám zaručí příjemné prostředí pro zahradní párty i chvíle odpočinku. Její stavba je velice snadná.

Vybudováním pergoly většinou zabijete několik much jednou ranou. Nejen, že získáte útulný prostor pro zahradní party nebo odpočinek, ale pergolou také můžete rozčlenit zahradu nebo zabránit pohledům na Váš pozemek.

Nejčastějším typem jsou zastřešené pergoly, které s sebou přinášejí ještě výhodu přístřešku. Ten chrání jednak před sluncem a jednak poskytne útočiště při letních přeháňkách. Přírodní materiál, z kterého jsou pergoly většinou zhotoveny, v kombinaci s vhodně zvolenými popínavými rostlinami vytvoří koutek na zahradě, který si zamilujete.
Stěny a zastřešení pergoly však nemusí tvořit jen zažité materiály jako je poloprůhledný komůrkový makrolom, ke zdůraznění přírodního vzhledu můžete použít třeba rákos, či šindel.

Náš tip: Zastřešené pergoly

Zastřešená pergola u rodinného domu působí velice příjemným dojmem. Jedná-li se o pergolu v těsné blízkosti domu, může pozitivně přispět k členitosti budovy. Naopak ve volném prostoru jsou čím dál více oblíbené rohové pergoly, které přiléhají ke dvěma stranám zahrady. Pergoly se dají sestavovat z nepřeberného množství kombinací. Vhodně zvolená hustota mřížek na stěnách, může sloužit jako nosný prvek pro krycí materiál, např. popínavé rostliny, které dokonale izolují zvědavé pohledy sousedů.

Velice oblíbené jsou také pergolové stavebnice. Každý si může zakoupit kteroukoliv část pergoly a sestavit si ji tak přesně podle svých představ. Na výběr jsou opravdu veškeré myslitelné části zastřešených pergol – od jednoduchých vstupních oblouků, přes samostatné stojky a mříže, až po ozdobné lavečky.


Přidáno 24.05.2010
Přečteno 215 krát


O čem nemluvíme každý den

O

Jak na výběr kvalitní sedací soupravy?

Jak

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Zatoulejte se po koutech České republiky

Zatoulejte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz