drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Když na pivo, tak do správné Plzeňské hospůdky

Když na pivo, tak do správné Plzeňské hospůdky

Jaké jiné pivařské město by mělo napadnout správného Čecha, když ne Plzeň. V tomto tradičním městě zlatavého moku najdete mnoho hospod a restaurací, kam můžete vyrazit jen tak svlažit hrdlo po namáhavém výletu, nebo poznávat chutě Plzeňského pokladu.

Pivo se v Plzni vaří již od roku 1839, kdy byl postaven první Plzeňský pivovar. Ač se mělo původně jednat o pivo bavorské, díky tamějším podmínkám a surovinám vzniklo pivo zcela originální, s tradiční chutí, které se proslavilo na celém světě.

Plzeňské pivo je hlavní chloubou tohoto západočeského města. Důkazem jsou stovky hospod a restaurací, které se rozprostírají po celém městě, od těch typicky pivařských až po luxusní Plzeňské restaurace. Společné však mají jedno – plzeňské pivo. Najdete ho prakticky všude, ať už se jedná o kavárnu, hernu, nebo rockový klub.

Náš tip: Restaurace v Plzni

Při návštěvě tohoto pivovarnického města by neměla být opomenuta ani tradiční staročeská kuchyně. Restaurací, kam můžete v Plzni zajít na jídlo je nepřeberné množství. Chcete-li si pochutnat na typických jídlech, pravděpodobně se před Vámi objeví kvalitní polévka, buď vývarová, nebo některá ze zahuštěných, jako druhý chod jsou to různé variace s hovězím či drůbežím masem a v neposlední řadě je hojně využívána také zvěřina. Pokud však fanouškem tradiční kuchyně nejste, potěší velké množství pizzerií a sem tam také exotická restaurace.

Tamějšími štamgasty jsou však nejvíce okupovány plzeňské hospody. Často se jedné o typické „čtyřky“ rodinných typů, které nabízí správný zakouřený lokál, povykující karbaníky a u správného plzeňského piva by také neměl chybět utopenec, nakládaný sýr, či jiná pochoutka jen tak „na zub“.


Přidáno 24.05.2010
Přečteno 3783 krát


Udělejte vše pro své zdraví a majetek

Udělejte

Luxusní a ekologické byty pro každého

Luxusní

Faraon má hrobku větší než devět fotbalových hřišť

Faraon

Řecká kuchyně není jen Gyros. Zkuste také něco jiného

Řecká

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz