drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kreativní koutek na zahradě nebo jen místo odpočinku?

Kreativní koutek na zahradě nebo jen místo odpočinku?

Slunečné letní dny jsou jako stvořené pro povalování se na zahradě. K tomu můžete využít lehátko či houpací síť, ale také jednoduchý zahradní přístřešek, jakým jsou zahradní altány. Ty mají podobné rozměr jako zahradní domky, ale neposkytují takové zázemí pro další dovybavení.

Zahradní altány mohou posloužit jednak jako místo pro uskladnění zahradní techniky, ale také jako inspirující zázemí domácího umělce. Vhodným umístěním v zahradě získáte také zajímavou dominantu, která vhodně dokreslí obraz moderní zahrady. Zahradní altány korespondují s trendem budovat ze zahrad místa odpočinku a relaxace.

Na rozdíl od zahradních chat jsou zahradní altány méně prostorné a neskýtají tolik místa pro vybavení. Většinou se tak obejdete s několika kusy zahradního nábytku. Vhodným doplňkem může být třeba houpací síť, přičemž vnější vzhled zahradního altánu pak můžou dotvořit popínavé rostliny, které altán lépe začlení do zahrady.

Náš tip: Zahradní altány

Velká okna, která tvoří značnou část jednotlivých stěn zahradních altánu, skvěle napomáhají k celkovému prosvětlení a vytvoření příjemného prostředí. Na lepších světelných podmínkách se také pozitivně podepíší prosklené dvoukřídlé dveře. Zahradní altány jsou většinou koncipovány tak, že je nejjednodušší umístění v rohu zahrady. Tím docílíte maximálního využití prostoru na zahradě. Diagonální umístění vstupních dveří zajistí, že bude východ vždy otočený správným směrem.

Ke všem zahradním altánům je možné přikoupit nepřeberné množství příslušenství. Může se jednat o ozdobná kování, rámy oken a dveří. Samozřejmostí je kvalitní podlaha, která je většinou podle Vašeho přání upravena. Volit můžete jak z přírodních materiálů, tak z různých podlahových krytin.

Přemýšlíte-li o vybudování místa na zahradě, které poslouží pro relaxaci a zároveň vyřeší problém s uskladnění nářadí, zkuste se porozhlédnout po zahradních altánech.


Přidáno 28.05.2010
Přečteno 1995 krát


Jak na pohodové účetnictví a správu ekonomiky ve firmě?

Jak

Biosolárium. Opalování, zdraví a relaxace v jednom

Biosolárium.

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Jaká je nejlepší zábava pro vaše děti? No přece pohádky!

Jaká

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz