drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.czObjevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

V Karibském moři, na jihu ostrova Hispaniola, leží hlavní město Dominikánské republiky, Santo Domingo. V bezmála milionové metropoli (s okolní zástavbou až kolem 4 milionů) stále najdete mnoho památek raného novověku, které této „bráně do Karibiku“ propůjčují nezaměnitelnou krásu a atmosféru.

Na pěkné spodní prádlo se už nemusejí stát fronty

Doba normalizace je více než 20 let minulostí. Tehdy nic nebylo. Ani spodní prádlo. I na něj se museli stát dlouhé fronty a kdo chtěl pěkné, musel jej koupit pod pultem.

Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Když se 10. Listopadu 1951 konalo myslivecké shromáždění na břehu řeky River Slaney v zátoce Wexford, nikdo ze zúčastněných asi netušil, že právě tam vzniká jeden z nejprodávanějších knižních bestsellerů.

Statisticky vzato, hrad Křivoklát brzy lehne popelem

Je to tak. Hrad Křivoklát, který je dominantou rakovnického okresu ve středních Čechách, čeká dle statistických údajů v nejbližších letech ničivý požár. Touto zkouškou prochází každých 200 let a tato doba se právě blíží.

Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

V březnu 1939 se uvnitř Kremlu rozhodlo o osudu několika desítek tisíc polských mužů, zejména inteligence a důstojníků. Ti byli do té doby drženi v ruských táborech. Likvidace v průběhu dubna téže roku je známá jako „Katyňský masakr“.

Učitel národů Jan Amos Komenský

Každý rok, 28.března slavíme výročí narození učitele národů – Jana Amose Komenského. Byl také teologem, filosofem, pedagogem, spisovatelem a posledním biskupem Jednoty bratrské.

Starší
© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz